Fotografie nad morzem w Polsce

wczasy wakacje urlop

 

Uzdrowiska Bałtyckie

24 lipiec 2013r.

UZDROWISKA BAŁTYCKIE Uzdrowisko, to miejscowość posiadająca warunki naturalne, niezbędne do prowadzenia lecznictwa. Do leczniczych właściwości środowiska nadmorskiego zaliczyć można dużą wilgotność, znaczne nasilenie wiatrów, nasłonecznienie oraz obecność aerozolu morskiego (mgły morskiej). Poza drobinami wody aerozol zawiera m.in. związki sodu, magnezu, potasu, wapnia, bromu i jodu.


Zabytki i Fortyfikacje Bałtyku

24 lipiec 2013r.

ZABYTKI FORTYFIKACJE Południowe wybrzeże Bałtyku było teatrem wielu działań wojennych, po których pozostały pamiątki w postaci nadbrzeżnych fortyfikacji, stanowisk ogniowych i doświadczalnych poligonów, zwłaszcza z czasów ostatniej wojny. Dziś działają na ich miejscu interesujące muzea. Świnoujście było największą bazą morską hitlerowskich Niemiec na Bałtyku,


Latarnie Morskie

24 lipiec 2013r.

LATARNIE MORSKIE Latarnia morska to stały znak nawigacyjny w postaci wysokiej wieży z silnym źródłem światła, umieszczonym na jej wierzchołku w tzw. laternie (przeszklonym pomieszczeniu z lampą). Światło ma charakterystyczny dla konkretnej latarni rytm zapalania się i gaśnięcia. Czasami barwa światła jest różna, w zależności od kierunku z którego patrzymy na latarnię Qest tak m.in. w Świnoujściu). Zasięg światła latarni wynosi od kilku do kilkudziesięciu kilometrów i


Z Polski do Niemieckich Uzdrowisk

24 lipiec 2013r.

Z POLSKI DO NIEMIECKICH UZDROWISK Najpierw rowerowy relaks na nadmorskich promenadach ekskluzywnych „cesarskich kąpielisk", a potem nieco trudniejszy, ale obfitujący w piękne krajobrazy rajd po pagórkowatych lasach i polach dookoła uznamskich jezior. Wyruszamy ze Świnoujścia w kierunku granicy polsko-niemieckiej. Po jej przekroczeniu, kilkadziesiąt metrów za pętlą autobusową skręcamy w prawo w leśną aleję ze szlakiem rowerowym. Docieramy do nadmorskiej promenady i zmierzamy nią do kąpieliska morskiego Seebad Ahlbeck.


Z Wyspy na Wyspę

24 lipiec 2013r.

Z WYSPY NA WYSPĘ Wycieczka prowadzi przez rozległe lasy Półwyspu Przytorskiego do Świnoujścia, miasta niezwykle malowniczo położonego i pełnego tajemnic przeszłości. Wyruszamy z centrum Międzyzdrojów i jedziemy na południe ul. Nowomyśliwską. Przejeżdżamy tunelem pod torami i docieramy do skrzyżowania z szosą Wolin-Świnoujście w Lubiewie.